Policia ka sekuestruar 15 doza kokainë në Vlorë dhe 350 euro të dyshuara si të përfituara nga shitja e lëndës narkotike gjatë operacionit antidrogë "Dhërmiu".

Ndërsa është vënë në pranga edhe poseduesi i lëndës narkotike.

Uniformat blu arrestuan 37-vjeçarin nga Tirana me iniciale A. K.

"Gjatë kontrollit fizik, Policia i gjeti shtetasit A.K, 15 doza lëndë narkotike e dyshuar e kokainë, si dhe një sasie valute prej 385 eurove, të cilat dyshohen se janë përfituar nga shitja e lëndës narkotike,"-raporton policia.

Materialet iu referuan Prokurorisë në ngarkim të tij për veprën penale "Prodhimi dhe shitja e narkotikëve".

/Ora News.tv/