Policia e Shtetit ka bërë një apel të rëndësishëm për drejtuesit e mjeteve dhe për qytetarët.

Përmes  Facebook-ut policia ka postuar disa foto udhëzuese, ku jepen  këshilla për të respektuar rregullat e qarkullimit rrugor.

Drejtuesve të mjeteve u kërkohet që të mos drejtojnë mjetin në gjendje të dehur, të vendosin rripin e sigurimit, apo dhe mos të përdorin telefonat, ndërkohë që qytetarët duhet të ecin në vijat e bardha.

/Ora News.tv/