Përrreth një orë e gjysmë, e ngarkuara me punë e SHBA-ve, Leyla Moses- Ones zhvilloi një takim me kreun e shtetit Ilir Meta në Presidencë.

Takimi erdhi pak para nisjes së seancës plenare dhe përfundoi në 11:40

Në fokus të diskutimeve mes tyre mendohet të jetë shfuqizimi i dekretit për datën e zgjedhjeve dhe kriza politike në vend.

Sakaq Meta ka lajmëruar një konferencë për mediat në orën 17:00.

/Ora News.tv/