Një aksident ka ndodhur në aksin rrugor Librazhd-Elbasan.

Dy makina janë përplasur me njëra-tjetrën tek vendi i quajtur Ura e Murrashit. Fatmirësisht raportohet se nuk ka të lënduar por vetëm dëme material.

Dyshohet se shkak i aksidentit të jetë lagështia në rrugë, ndërkohë policia ka mbërritur menjëherë në vendngjarje dhe ka hapur hetimet për zbardhjen e plotë të saj.

/Ora News.tv/