Ish-zyrtari i lartë i policisë, Krenar Ahmeti i ftuar në "360 Gradë" nga Artur Zheji, u shpreh se janë prishur ekuilibrat në radhët e policisë.  

Pjesë nga biseda: 

Ahmeti: Në këto momente, shpërblimet në polici fillojnë nga buzëqeshja dhe përqafimet. Me kaq ndahet. Të jeni të bindur. Armata është barkas. Është prishur ekuilibrit i forcave që duhet të godasin krimin dhe atyre që duhet të përgjigjen. Ligji penal nuk është duke funksionuar siç duhet. 


/Ora News.tv/