Ish-zyrtar i lartë i policisë, Krenar Ahmeti i ftuar në "360 Gradë" në Ora News, tha se krimi po ecën me shpejtësi të jashtëzakonshme.

Ahmeti: Krimi është duke u sofistikuar. Krimi po ecën me një shpejtësi të jashtëzakonshme, po përdor resurse të jashtëzakonshme dhe forcat ligjzbatuese janë të paktën me marsh të parë. A ka benefit të më rëndësishëm që mund të mbrojë shteti, që është jeta?!  /Ora News.tv/