Reali i Madridit pret nesër në "Santiago Bernabeu" PSG, në një sfidë që premton spektakël. I të njëjtit mendim është dhe Zinedine Zidane që pavarësisht rezultateve të dobëta që skuadra e drejtuar nga ai po merr, do të tentojnë të marrin vetëm fitoren nga ky duel.

 “Nuk kam se çfarë të dëshmoj asgjë nesër, ajo çfarë duhet të bëjë është të fokusohem në ndeshje, vetëm kjo ka rëndësi. 

“Luajmë kundër PSG-së dhe është e vërtet që unë jam me Olympique de Marseille, ka një rivalitet historik, po unë jam i përqendruar në ndeshjen që Reali luan kundër PSG.

 “Jam shumë i lumtur që luajmë kështu ndeshjes, dhe nuk ka presion të shtuar për këtë.

“Jemi përgatitur këtë javë. Nuk është finale, janë dy ndeshje në Ligën e Kampionëve dhe ajo që më shqetëson është se duhet të luajmë futboll të mirë”.- përfundoi trajneri i madrilenëve Zinedine Zidane.

/Ora News.tv/