Cameron Boyce ka vdekur në moshën 20 vjeçare.

Aktori, i cili shkëlqeu në filmin Descendants tek Disney Channel, vdiq si rezultat i një konfiskimi të shkaktuar nga një gjendje e vazhdueshme mjekësore.

“Me trishtim të thellë raportojmë se këtë mëngjes kemi humbur Cameron,"-thanë ata në një deklaratë. “Ai vdiq në gjumë për shkak të një konfiskimi që ishte rezultat i një gjendje të vazhdueshme mjekësore për të cilën po trajtohej. Bota tani pa dyshim është pa një nga dritat më të ndritshme të saj, por shpirti i tij do të jetojë përmes mirësisë dhe dhembshurisë për të gjithë ata që e njihnin dhe e donin.”

Boyce, i cili mori rolin e parë në moshën 9-vjeçare në një film horror, gjeti famë të madhe si Adam Sandler dhe djalin e Salma Hayek në “Grown Ups, and Grown Ups two”./Ora News.tv/