Merkato aktive dhe në skuadrat e volejbollit. Skuadra italiane e Igor Volley Novara ka arritur gjuhën e përbashkët me volejbollisten e kombëtares shqiptare, Erblira Bici.

Lajmi është bërë i ditur nga vetë klubi italian, që në rrjetin social "Facebook" i ka uruar mirëseardhjen volejbollistes 23 vjeçare.

/Ora News.tv/