Një vajzë 16 vjece është vetëvrarë pasi vuante nga ankthi dhe bullizmi në rrjete sociale. Sian Ëaterhouse përdorte rregullisht Snapchat dhe Facebook pasi mori celular të ri për Krishtlindje, por ra pre e ngacmimeve.

Ndërkohë që po përgatitej për festën e maturës, ajo u gjet e vdekur në shtëpinë e saj vetëm pak ditë para ditëlindjes.

“Ajo ishte vajzë normale që e donte shkollën dhe ishte e interesuar në cdo gjë. Ajo pëlqente të bënte qejf, të qeshte dhe të bënte shumë shaka”, tha gjyshi i saj Phillip Noyland.

/Ora News.tv/