Barcelona e pandalshme, Lionel Messi i pangopur.

Katalanasit shkatërruar me rezultatin e thellë 5-0 Levanten, ku heroi i takimit ishte padyshim "pleshti" argjentinas, i cili realizoi një hat-trick personal. Ishte Luis Suarez që nisi festivalin e golave, përpara se t'i hapte udhë "shoë" të Messit, i cili shënoi në minutat 43-të, 47-të dhe 60-të.Goli i Gerard Pique në minutën e 88-të vulosi rezultatin përfundimtar në 5-0.

Me këtë fitore Barcelona mban në -3 distancën me ndjekësit, ndërkohë që Messi shkëputet në garën e golashënuesve, ku numëron 14 gola pas 16 javësh.


/Ora News.tv/