Pas Cristian Biraghi, është trajneri i Fiorentinës, Stefano Pioli që ka zgjedhur për të kujtuar Davide Astori përgjithmonë.

Trajneri 52 vjeçarë i është nënshkruar një ndërhyrje në lëkurën e tij, por jo për shkaqe shëndetësore por për të kujtuar përmes një tatuazhi, ish-mbrojtësin e "vjolëve".

Pioli nuk pritet të jetë i fundit që do të bëj këtë nderim, pasi shumë futbollistë dhe pjesëtarë të klubit pritet të ndjekin këtë rrugë.

Kujtojmë që 31 vjeçari mbante shiritin e kapitenit tek Fiorentina dhe humbi jetën tragjikisht në hotelin ku po qëndronte skuadra, përpara ndeshjes së planifikuar përballë Udinese-s.

/Ora News.tv/