Regjisori Laert Vasili i ftuar në "360 Gradë" në Ora News, tha se sipas statistikave, Greqia është shteti më shovinist dhe racist në Evropën Lindore.

Pjesë nga deklaratat: 

Vasili: Sipas statistikave të fundit, Evropa Lindore vuan më së shumti nga shovinizmi, racizmi dhe nacionalizmi "profesionist". Greqia klasifikohet si shteti me pikëpamjet më shoviniste, raciste në Evropën Lindore. Ke Bosnje Hercegovinën, Gjeorgjinë, etj. Janë vende që dolën nga Perdja e Hekurt dhe nuk dinë se si të veprojnë me paqen. 


/Ora News.tv/