Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili e konsideron antiligjore dhe një diarre rilindase deklaratën e kryeprokurores Arta Marku.

Sipas tij, deklarata i ka shkuar e gatshme zonjës Marku, duke shtuar se ajo është kryeprokurorja më e kapur në 100 vitet e fundit.

Vasili: Arta Marku,qe s'ja mban fare qe te hetoje kryeministrin e paditur per audiopergjimin e Agron Xhafes dhe qe s'guxon te hetoje kriminelet, krimet e te cileve ii di gjithe populli shqiptar,perkundrazi heton,denon dhe debon me histeri paranojake prokuroret.

Shqiperia ka kryeprokuroren me mjerane dhe me te kapur te 100 vjeteve te fundit.

E gjunjezuar perpara kryeministrit deri ne poshterim, kryeprokurorja ka zgjedhur te rrezoje prokurorine ne preherin e krimit dhe te kryeministrit te kriminalizuar.

Edhe deklarata e saj ishte dhe mbetet nje diarre rilindase te cilen ja çuan gati,duke i lejuar kryeprokurores farse vetëm ti vinte firmën pa e lexuar.

Kryeprokurorja u vete delegjitimua ndaj duhet dhe do te trajtohet si e tille.

Per kryeprokuroren e paditur kryeministri dhe kriminelet jane me te shtrenjte se gjithshka,por populli i gjithe eshte kunder saj dhe do te dije t'ja tregoje vendin.

Ne plehrat e Sharres ka nje vend edhe per te.

/Ora News.tv/