Manchester Unitedi është i gatshëm të bëj gjithçka për të arritur tek sulmuesi i Realit të Madridit, Gareth Bale.

Sipas "Don Balon" Jose Mourinho ka dhënë aprovimin e tij që të përfshijë kartonin e francezit Paul Pogba në ofertën drejt anësorit të   Real Madrid-it.

Një ofertë që mund të mos ndikojë shumë tek presidenti i Real Madrid, Florentino Perez, që do të preferonte një marrëveshje shkëmbimi me Liverpoolin për Mohamed Salah.

Në "Bernabeu" Bale nuk ka arritur të shfaqë akoma nga repertori i tyre. Që prej vitit 2013 kur uellsiani është transferuar në La Liga, 28 vjeçari ka luajtur 121 ndeshje me Galaktikët, ku ka shënuar dhe 65 gola.

/Ora News.tv/