Pas një karriere të pasur, ku është aktivizuar me skuadrat më të mira në botë, si Juventus, Milan apo dhe Manchester City, sulmuesi argjentinas Carlos Tevez do të publikojë një film për jetën e tij.

Ai i ka parë të gjitha ngjyrat e Fuerte Apache, lagjes së Buenos Aires ku ai u rrit, duke përfshirë braktisjen e nënës biologjike dhe vdekjen e babait të tij. Aty do të jetë e pasqyruar e gjithë jeta e tij sepse "nuk do të humbas asgjë, që nga dita që kam bërë debutimin në Boca Juniors".

Është vetë 34-vjeçari i cila tha disa detaje: "Çdo ditë kishte gjithçka në periferi. Armë, drogë dhe plaçkitjet, por gjithsesi ishim të lumtur, sepse mund të luanim futboll gjatë gjithë ditës. Kemi luajtur për djathë dhe sallam se ne kemi qenë të detyruar të fitojmë sepse nuk kemi pasur asgjë për të paguar borxhin, "-tha ai në një intervistë me "El Clarín".

"Ne mund të kalojnë një ditë të tërë për të diskutuar politikën dhe ne kurrë nuk do të bien dakord. Ndërkohë, ka njerëz që po vdesin nga uria... Unë mund të jetë një mik i Mauricio Macri (Presidentit të Republikës dhe ish-presidenti i Boca), Cristina Kirchner (ish-president) ose Daniel Scioli. Nëse ata më thërrasin për të ndihmuar unë jam në dispozicion. Nëse dimë që vendi është në situatë të keqe, ne do të bëjmë diçka! "

"Në shtëpi nuk kemi folur për këtë, sepse babai im shkonte në punë në mëngjes në orën 6 dhe kthehej në orën 7 për të na dhënë një pjatë për të ngrënë. përveç arsimit."-tregon Tevez.

Por ajo që bëri më interesante këtë intervistë ishte deklarata shokuese e "Apacha" që tha se nuk do të shikonte as "El Classicon" për një ndeshje golfi.

"Unë dua të luaj dhe të kem topin në këmbët e mira, megjithatë në shtëpi nuk shikoj futboll. Edhe nëse luan Barcelona me Realin, unëdo të preferoja të shikoja ndeshje golfi."-përfundoi Tevez.

/Ora News.tv/