Rreth orëve të para të mëngjesit të ditës së sotme bie tërmet në Elbasan. T

ërmeti ishte  me magnitudë 3.2 ballë dhe epiqendra e tij ishte në Kuturman Elbasan të Elbasanit.  

Mësohet se lëkundjet e tokës u ndjenë rreth orës 4:20 të mëngjesit të ditës së sotme. 

Nuk raportohet për të lënduar apo dëme material dhe duket se ky tërmet nuk do të bëhet pengesë për festimin e Ditës së Verës në Elbasan ku pritet një numër i madh vizitorësh nga e gjithë Shqipëria.


/Ora News.tv/