Një polic vrau dy pjesëtarët e familjes më pas dhe veten në banesën e  tij në qytetin Dordrecht, bën të ditur një polic.

 Një person i katërt ka mbetur i plagosur bëjnë të ditur burimet.

"Tre persona u vranë në një incident me armë. Një tjetër u plagos" bëri të ditur policia e cila hapi një hetim.

Kryetari i Bashkisë së Dordrecht, Wouter Kolff e quajti ngjarjen "një incident shumë të rëndë" 

Pamjet e postuara në mediet sociale treguan se një turmë njerëzish ishin mbledhur përballë shtëpisë ku kishte ndodhur ngjarja.


/Ora News.tv/