Trajneri i Uruguait, Oscar Tabarez, ka refuzuar të komentojë nëse ai do të mbetet përgjegjës pas humbjes së tyre 2-0 në Francë në çerekfinale të Kupës së Botës.

Ish-shefi i Milanit, i cili ka menaxhuar ekipin kombëtar për 12 vjet, nuk ishte i gatshëm të diskutojë nëse ai ka një të ardhme në rol.

"Nuk di ndonjë trajner që mund të vendosë për të ardhmen e tij. Unë ende kam një kontratë, por unë nuk do të flas për atë që mund të ndodhë, sepse nuk është koha. Ka shoqata që janë atje për të vendosur këto gjëra dhe nëse kam bërë një koment tani unë do të shkoj kundër parimeve të mia. Nuk e di se çfarë do të ndodhë, por futbolli uruguajian do të vazhdojë të rritet dhe të zhvillojë historinë e tij."-deklaroi Tabarez pas ndeshjes. 


/Ora News.tv/