Heiko Herrlich rrëzikon pezullimin nga Federata Gjermane e Futbollit për simulim.

Nuk është një shaka, por trajneri i Leverkusën "ra" viktimë e shtyrjes së imagjinuar të Zakaria, në ndeshjen e kupës që Aspirinat zhvilluan kundër Monchengladbach.

Kur po luhej  minuta e  75-të dhe Leverkusen ishte duke fituar 1-0, mbrojtësi vendas Denis Zakaria shkoi për të marrë topin teksa kishte dalë jashtë vijës anësore.

Veprim që është pranuar nga tekniku, që përmes një deklarate për shtyp, shpjegoi:

"Kjo me siguri dukej budallallëk dhe ndodhi në moment, do të doja të kërkoj falje.Topi erdhi drejt meje, u largova në mënyrë që Gladbach të mos e vazhdojë shpejt lojën, dhe veprimi erdh edhe për të vonuar lojën." - tha Heiko Herrlich.

/Ora News.tv/