Një pasagjere ka qenë duke rënë nga dritarja pasi motori i një avioni shpërtheu dhe hapi një vrimë në të. Mendohet se ka dalë lëngu i karburantit duke rënë nga një anë e avionit  në Aeroportin Ndërkombëtar të Filadelfias.

Shërbimet e emergjencës arritën menjëherë në vendngjarje pasi piloti bëri ulje emergjente.

Todd Bauer, babai i një pasagjeri tha: “Një pasagjere femër ishte pjesërisht jashtë aeroplanit, por shpëtoi pasi u tërhoq nga udhëtarët e tjerë.”

Marty Martinez që filmoi uljen emergjente tha se ka patur gjak kudo në bord, por nuk ka të lënduar se maska e oksigjenit erdhi për 10 sekonda dhe shpërthimi i dritares solli ajër.

/Ora News.tv/