Një djalë është arrestuar paraditen e së premtes pasi u kap nga ndjekja e gjatë e policëve në Oklahoma. Shumë departamente policore u përfshinë në këtë ngjarje derisa kapën një person që kishte vjedhur një kamionçinë.

Operacioni filloi mëngjesin e së premtes dhe zgjati rreth dy orë. Forcat e policisë ndoqën mjetin në një shpejtësi të madhe në zonën metro, në rrugët e qytetit duke përfunduar në disa fusha. Për një moment, ai doli nga kamionçina për të parë targën dhe pjesën e pasme të mjetit.

Sipas raportimit të KFOR, zyrtarët thanë se përdorën shkopinj për të ndaluar ndjekjen, por ai arriti të drejtonte rreth tyre. Ndërkohë, një shkollë e mesme kishte pezulluar mësimin për shkak të kësaj ndjekje të gjatë.

/oranews.tv/

/Ora News.tv/