Reperja Tayna mori vëmendje të madhe me projektin muzikor "Columbiana", të cilin e ka sjellë në bashkëpunim me Don Phenomin. Pas kësaj, ajo u bë pjesë e rapit shqiptar dhe po punon për projekte të tjera muzikore.

Nuk i ka shpëtuar trendit të ri në Instagram, ku fton ndjekësit ti bëjnë pyetje.

Shpesh herë është përfolur për diss-e ndaj Rinës, gjë të cilën e ka sqaruar duke dhënë disa përgjigje.

Pyetjes "Cilën këngëtare e urren më shumë?", Tayna iu përgjigj: Asnjërën s'e urrej. Arsyeja e teksteve t'vrazhdta është se kështu e ka rap-i.

Gjithashtu ka zgjedhur reperen Nicki Minaj para Cardi B.


/Ora News.tv/