Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, do qëndrojë në një vizitë dyditore të mërkurën dhe të enjten në Maqedoni. 

Nga qeveria njoftuan se Stoltenberg do të takohet me krerët e shtetit, me ministrat si dhe me disa lider të të partive politike.

 Është paraparë që të enjten pasdite Stoltenberg të dalë në konferencë të përbashkët për shtyp me kryeministrin Zoran Zaev. 

/Ora News.tv/