Kreu i PD, Lulzim Basha ka komentuar dekretimin e Presidentit Meta për Sandër Lleshaj ministër të Brendshëm.

Në një status në tëitter, Basha tha se peshku është qelbur nga koka dhe nga koka duhet pastruar.

Reagimi i Lulzim Bashës

Me a pa Llesh MB ka shkuar për dreq sa kohë kryeministër është ai që mbron me thonj kriminelët dhe politikanët e lidhur me krimin, nga Dako te Balla, nga Tahiri e Xhafaj te Gjiknuri, Rrahja, Çyrbja e Sejdini me shokë. Peshku është qelbur nga koka. Nga koka duhet pastruar!


/Ora News.tv/