Kompania e madhe e teknologjisë, Samsung, po përgatitet që në vitin 2019 të sjellë në treg smartfonin e saj më të ri, Galaxy S10. Ky smartfon pritet të vijë në tre madhësi të ndryshme.

Business Insider përmendi analistin e TF International Ming-Chi Kuo duke parashikuar se gjigandi korean do të përpiqet të bashkohet me Apple duke nisur tre variante të S10, të ngjashëm me linjën e ardhshme të iPhone.

Kuo vuri re se ne do të mund të shohim S10 të vijë në versionet 5.8 inç, 6.1 inç dhe 6.4 inç.

Modelet më të mëdha do të vijnë me tri kamera, si dhe një kamerë 3D në pjesën e përparme për njohjen e fytyrës. Kjo mund t’i japë Samsung-it një shans për të rrëzuar Huawei-in nga pikëpamja e imazhit, ku P20 Pro mban aktualisht kurorën me tri kamera.

/Ora News.tv/