Shumë skuadra në Itali po përgatiten për sezonin e ardhshëm dhe sytë janë nga merkatoja e verës. Kujtojmë se në kampionatin italian luajnë shumë shqiptarë dhe shumë prej kuqezinjve janë në merkato dhe një prej tyre ka bërë bashkë drejtuesit e dy klubeve italiane.

Sampdoria ka nisur bisedimet me Brescian për shërbimet e Emanuele Ndojit. Mediat italiane kanë bërë me dije se oferta e parë nga Sampdoria është bërë prej 3 milionë eurosh.

Mesfushori është thërritur së fundmi edhe nga trajneri Christian Panucci në Kombëtaren A të Shqipërisë.

/Ora News.tv/