Sulmi ndaj gjyqtarit kryesor, Eldorian Hamiti në ndeshjen Kamza-Laçi tronditi jo pak opinionin sportiv shqiptar. Reagimet kanë qënë të shumta, ndërkohë që jashtë saj nuk ka mbetur as ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha.

Në një postim në rrjetin social "Facebook", Berisha dënon qëndrimin e kryeministrit Edi Rama. Sipas tij, Rama po mbështet maksimalisht skuadrën e Partizanit, me të kuqtë që drejtohen nga dyshja Gazment Demi dhe Olsi Rama, vëllai i kryeministrit.

Statusi i plotë i Berishës:

Denoncohet qendrimi hakmarres i Edvin Kristaq Hakmarrjes!

Qytetari dixhital denoncon:

Pasi humbi zgjedhjet per Federaten,

Edvini ne akt hakmarrje nuk fut policine ne stadium.

Ai e ben kete vetem kur i duhet Gaz dhe Olsi Vellaçkos.

Hakmarresi primitiv po shkaterron edhe futbollin! sb

Doktor pershendetje .E shikoni besoj cpo ndodh ne futboll.Vetem Per kapricjo Te edi rames qe humbi zgjedhjet edhe nuk mori dot federaten nuk lejon qe policet Te futen ne stadium,edhe dje u masakrua nje arbiter ne kamez Ndersa ne lushnje shpetuan kot arbitrat.

Ndersa Gaz Demi kur ka nevoj per te ruajtur tifozet apo ekipin e vet dergon forcat speciale si rasti kur u Loz Laci-Partizani edhe nga frika mos te kishte ndonje konflikt shkoj me polici ne Lac.

Ndersa dje u godit arbitri i ndeshjes edhe policia qe ishte 10 metra larg hyrjes se stadiumit thoshte merrni 112 edhe te vijme kur nderkoh ne tv po shikonte e gjithe Shqiperia qe arbitri Po goditej barbarisht me gur ne koke ,edhe kur hyri policia po shkonte avash avash sikur po shkonte ne dasem edhe jo kur rrezikonte jeta e nje arbitri ne krye te detyres.

Eshte skandal e deri ne fund do kemi tragjedi pasi kampionati po shkon ne kulmin e tij edhe do kemi rrezik Per jeten e ndonje sportisiti arbitri apo tifozi per kapriciot e edi rames gazit edhe olsit...

/Ora News.tv/