Organizata për Parandalimin e Armëve Kimike (OPCW) është e vendosur për të shkuar përpara me hetimet për sulmin e dyshuar me armë kimike në Douma javën e kaluar.

Zyrtarët nga Siria, Rusia dhe Irani kanë thënë se sulmet ajrore të Perëndimit janë projektuar për të prishur hetimet e OPCW. 

Rusia thotë se sulmi i dyshuar në Douma është organizuar me ndihmën e fuqive Perëndimore, raporton BBC.

/Ora News.tv/