Nënë natyrë përkuli muskujt e saj në Minesota këtë javë pasi rrëketë e rrëmbyeshme thuajse morën jetën e një 16 vjeçari, makina e të cilit u gëlltit nga një gropë e madhe që u hap papritur në rrugë.

I riu po shkonte për të punuar në një fermë lokale afër Redwood Falls, kur aksidentalisht përfundoi në një gropë masive që u shkaktuar nga reshjet e mëdha.

Sipas zyrës së Sheriffit të Qarkut Renville, djali ishte me fat që mbijetoi nga incidenti pa ndonjë lëndim serioz.

"Shoferi 16-vjeçar ishte shumë me fat që kishte ikur pa asnjë lëndim falë pjesërisht rripit të tij të sigurisë dhe jastëkët e ajrit", tha zëdhënësi i zyrës së Sheriff të Qarkut Renville.

Shoferi thuhet se u doli nga makina duke thyer xhamin e pasmë.

Pamjet e policisë nga vendi i ngjarjes tregojnë automjetin me ngjyrë të errët në një hendek të madh kur uji rrjedh pranë mbulesës. Është e paqartë nëse makina do të rikthehet përsëri.

/Ora News.tv/