Të paktën 19 persona janë plagosur në një përplasje avioni pranë qytetit të Pretoria në Afrikën e Jugut.

Shërbimet lokale të emergjencës kanë postuar një fotografi në Twitter duke treguar se pasagjerët janë ndihmuar nga rrëzimi avionit në një fushë me bar.

Raportet e pakonfirmuara thanë se një person u plagos rëndë.

"Mjekët nga ER24 dhe shërbime të tjera janë në vendin e një aksidentit në Wonderboom në Pretoria. Ne kemi 19 viktima të plagosura që variojnë nga të lehta në dëmtimet kritike në këtë fazë dhe nuk është raportuar asnjë vdekje", tha një zëdhënës për ER24.

/Ora News.tv/