Aktorja e famshme turke Myriem Uzerli është transfromuar tërësisht nga operacionet plastike.

Por aktorja ka vendosur të kthehet në gjendjen e saj natyrore për shkak se karriera e saj është vendosur në rrezik.

Gjatë periudhës 2011/2014, ku luajti rolin e Hyrrem në filmin turk 'Sulejmani i Madhërishëm, ajo nuk kishte bërë asnjë ndërhyrje estetike në fytyrë. Por kohët e fundit ajo ndërhyri në fytyrë, buzë, mollzat e sy.

 Vendimi  Meriem është kritikuar shumë nga fansat e saj dhe producentët e filmave.

Timur Savci paralajmëroi aktoren: "Është për të ardhur keq, rregullo fytyrën."

Sipas mediave turke ajo do të shkojë në Stamboll të takojë mjekun e saj për tu kthyer në gjendjen natyrore.


/Ora News.tv/