Trajneri i Luftëtarit, Julian Ahmataj ka zbuluar çelësin e suksesit te bluzinjtë. I ftuar në "Fair Play nga Enkeleida Zeko", tekniku 39 vjeçar tha:

"Jemi angazhuar dhe ai grup është shumë e motivuar. Ai grup është më i kuptueshëm se grupet që kam pasur në skuadrat që kam drejtuar. I besojmë të rinjve. Kam besuar te sulmuesi Dunga. Nuk shënoi në 5 javët e para. Pashë te ai një futbollist që e kërkojnë të gjithë, që i mbledh të gjithë pas vetes. Duhet të mbesim me këmbë në tokë. E kemi harruar fitoren sot. Të mbrojmë portën tonë dhe të sulmojnë atë të kundërshtarëve."-përfundoi Ahmataj.


/Ora News.tv/