Irlandezi Conor McGregor mbret i MMA është i njohur për aftësitë e tij në artet marciale si dhe për karakterin e temperamentin shpërthyes që ka në jetën e përditshme.

Ai humbi betejën e tij më të fundit në ndeshjet UFC kundër rusit Khabib Nurmagomedov. Por kjo nuk ishte humbja e tij e parë. Në total ai numuron 4 të tilla, një e cila u publikua vetëm pak ditë më parë. Si dhe një humbje në boksin prefesionist.

Humbja e parë:

Në një videon e bërë virale nga fansat e arteve marciale shikohet McGregor të humbë në ndeshje me Artemij Sitenkov kjo mendohet të jetë dhe humbja e parë e ti në 2008.


Humbja për 30 sekonda:

Por dita më e keqe e Conor është në 2010 ku ai përball kishte Joseph Duffy në atë ndeshje ai pëson një humbje për 30 sekonda.Thyerja e rekordit:

Pas 15 fitoreve rradhazi në UCF Nate Diaz i thyen rekordin duke e mposhtur në raundin e dytë.

Por 5 muaj më vonë Conor hakmerret duke e munduar Diaz në nje ndeshje të cilsuar si më e  forta në UFC.


Humbja e fundit:

Humbja kundër Khabib Nurmagimedov mund të jetë dhe më e rënda e tij ku ai u dorzua në raundin e 4 duke duke i shkaktuar dhe humbjen e 4.

Khabib ende nuk ka humbur si prefesionist në MMA.


Në boks 1 ndeshje 1 humbje:

Conor McGregor ka realizuar dhe një ndeshje boksi kunder Floyd Mayweather  nga ku doli i humbur në raundin e dhjetë. Por që kishte fitime marramendëse në para./s.a


/Ora News.tv/