Një familje rakunësh krijoi një skenë kaotike kur ata ranë nëpër një tavan dhe në dhomën e ndjenjës në një shtëpi në Michigan.

Pronari i shtëpisë në Sheridan Township kërkoi ndihmë të premten pasi rakunët ranë nga një papafingo.

Policia dhe zjarrfikësit kapnin me lehtësi katër rakunë fëmijë, por nëna u arratis për t'u kapur pak më vonë.

Skena komi9ke dhe disi kaotike u kap në video dhe u postua gjatë fundjavës në faqen e Facebook të policisë në Albion.

Policia tha në një deklaratë se një shtizë tërheqëse qeni u përdor për të kapur rakunin.

Asnjë person ose kafshë nuk u lëndua në incident.

Më pas, familja u lirua në jetën e egër.

/Ora News.tv/