Analisti Ergys Mërtiri i ftuar në studion e lajmeve në RTV Ora teksa komenton protestën e 4-të kombëtare të opozitës u shpreh se Rama e ka një plan B, sepse deri në 2021 nuk mund të vazhdojë vendi me tym dhe me flakë.

Mërtiri: Rama e ka një plan B dhe nuk e ka problem që ti ndërrojë të gjithë kryebashkiakët që ka prezantuar dhe të sjellë të tjerë. E ka provuar këtë me qeverinë dhe nuk do ishte cudi ta bënte edhe me kryebashkikaët. Një plan B është në lojë sepse nuk mund të vazhojë me ty dhe me flakë vendi deri në 2021.


/Ora News.tv/