Ish-Presidenti italian, Giorgio Napolitano, njëkohësisht dhe President Nderi është shtruar sot në mbrëmje me urgjencë në spitalin San Kamilo të Romës.

Ai ka pasur probleme në zemër dhe i është nënshtruar një ndërhyrje kirurgjikale.

Giorgio Napolitano është në moshën 93 vjeçare dhe ka qënë presidenti i 11 i Republikës italiane.

 

/Ora News.tv/