"Peru pritet të përjashtohet nga Kupa e Botës".

Bomba është hedhur nga gazeta “Libero”, që në një shkrim të publikuar sot shpjegon situatën që do nxirrte ”jashtë lojë” kombëtaren e Perusë.

Një ligj i bërë nga eurodeputetja Paloma Noceda, ku ceket se Federata e Futbollit Peruan duhet të kalojë nën kontrollin e një organ shtetëror me funksione ministrore, gjë që është e ndaluar nga FIFA dhe nësë ndodh një diçka e tillë, kombëtarja italiane do ishte “fatlumja” që do plotësonte vendin e lënë vakant nga Peruja.

Pas këtij  lajmi tifozët italianë  presin gjithë sy e veshë vendimin që do marrë FIFA.


Titulli i gazetës "Libero":

/Ora News.tv/