Alexandre Pato mund të rikthehet në futbollin europian dhe konkretisht në Seria A. Një lajm të tillë e ka pohuar vetë "Patoku" për "Corriere dello Sport". Sulmuesi brazilian i kinezëve të Tianjin Quanjian ka zbuluar se ka marrë një lumë ofertash nga kampionati elitar në Itali, ku mes tyre mund të jetë ish-skuadra e tij, Milani.

"Kam marrë disa oferta nga ekipet e Serie A dhe gjithashtu nga ligat e tjera evropiane. Ne do të shohim në fund të vitit. Jam shumë i lumtur që Leonardo dhe [Paolo] Maldini janë kthyer në Milano, për ta dhe për tifozët të cilët kanë nevojë për njerëzit të jenë fytyra e Milanit. Unë kam folur me Leon disa herë, dhe natyrisht ka pasur disa shaka për kthimin tim të mundshëm në Milano.

"Duke hedhur mënjanë edhe pse, kam një vit në kontratën time këtu në Kinë dhe do të shohim se çfarë ndodh. Unë marr kaq shumë komente çdo ditë nga tifozët e Milanit në mediat sociale, nga Italia dhe në mbarë botën. Kjo më bën të lumtur, dhe kjo më bën të mendoj se përkundër disa viteve që kam kaluar që kur u largova, dashuria nga tifozët nuk ka ikur kurrë.

"Kush do me pelqente te luaja me Milanin? Kjo është një pyetje që unë do të pyesja tifozët."-tha ish-sulmuesi kuqezi.

Pato u pyet gjithashtu për Lucas Paquetá, i cili do të nënshkruajë për Milanin nga Flamengo në janar për 35 milion euro.

"Paqueta është shumë i mirë. Këshilla ime është të mësojë shpejt Italinë dhe të përpiqet në çdo mënyrë që të bëjë mirë menjëherë. Tifozët e Milanit janë të pabesueshëm dhe do ta duan."-përfundoi Patoku.

/Ora News.tv/