Partizani pret nesër në orën 13:00 Vllazninë, me "demat" dhe shkodranët që luajnë javën e 16-të dhe të fundit për vitin 2017.

Por, konfrontimet e shumta me policinë të tifozerisë të të kuqve, dhe ultimatumi i vendosur nga policia, ku thuhet se çdo pjesëtarë i tifozerisë së kuqe duhet të jetë i pajisur me kartë identiteti për të lejuar hyrjen në stadium, pritet të sjellë mungesën e grupimit ultras të Partizanit, "Ultra Guerrils" me këta të fundit që përmes një postimi në rrjetin social "Facebook" e kanë "kërcënuar" diçka të tillë.Postimi i publikuar në faqen zyrtare të grupimit:

/Ora News.tv/