Pas "Manitës" së pësuar ndaj Sarajevës, Partizani kërkon që të rikthehet te fitorja dhe këtë do të tentojë ta bëj përballë Mura.

Sllovenët janë skuadra e dytë që të kuqtë do të sfidojnë në kuadër të përgatitjeve që po zhvillon në shtetin ballkanik.

Takimi do të luhet të mërkurën e 26 qershorit, duke nisur nga ora 18:00. Kjo miqësore do të luhet në stadiumin "Beltinc Um".  

/Ora News.tv/