Medalje, shtyrje prej kushteve atmosferike dhe aksident gjatë garës.

Ka vetëm katër ditë nga çelja e Lojërave Olimpike Dimërore dhe i kemi parë pothuajse të gjitha nga kjo garë. Dita e sotme do të mbahet mend për aksidentin e parë në Pyeongchang 2018.

"Viktimë" e këtij aksidenti ishte sportisti vendas Pavel Trikhichev. 25 vjeçari fillimisht humbi kontrollin pas shpejtësisë së madhe dhe më pas u përplas me reklamat rreth pistës.

Fatmirësisht, përplasja nuk i shkaktoj dëmtime skiatorit, pasi u ngrit dhe u largua pa ndihmën e askujt./Ora News.tv/