Sezoni i ri operistik në TKOB është hapur me operën ‘Carmen’, një shfaqje që ndërthur ekselencën shqiptare me emra të mëdhenj të muzikës operistike.

Premiera u shfaq sot (30 janar 2018), ku në skenë ishte dhe aktorja Tinka Kurti e cila u shfaq për herë të parë pas gjendjes së rënduar shëndetësore.

Në operën ‘Carmen’ mori pjesë dhe këngëtarja e njohur Vikena Kaminca duke interpretuar para të gjithëve./Ora News.tv/