Luciano Spaletti ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për takimin, që zikaltërit luajnë këtë fundjavë përballë Bolognas.

Në listën e bërë publike sot, tekniku 58 vjeçar nuk ka përfshirë kapitenin Mauro Icardi.

Sulmuesi argjentinas vuan nga një problem muskulor dhe pas mungesës ndaj Crotones, do të mungoj edhe kundër skuadrës së Roberto Donadoni. 24 vjeçari është kthyer në liderin e skuadrës aktuale, duke realizuar dhe  18 gola deri më tani.

Lista e lojtarëve të grumbulluar:

/Ora News.tv/