Lëvizja Vetëvendosje sot voton për kryetarin e ri.

Në të gjitha komuna e vendit vendvotimet  janë hapur me kohë, për të zgjedhur të parin e partisë, shkruan Indeksonline.

Votimi ka filluar në orën 10:00, dhe sipas anëtarëve të saj gjithçka po duket në rregull.

Procesi zgjedhor në VV mbahet vetëm një muaj para kohës së paraparë e cila erdhi si rrjedhojë e dorëheqjes së Visar Ymerit.

Ndryshe, Albin Kurti nuk ka kundër-kandidat në këto zgjedhje të brendshme, ani pse kundërshtitë në parti kanë arritur deri aty sa i kanë kërkuar të mos kandidojë.

/Ora News.tv/