Regjisori Laert Vasili i ftuar në "360 Gradë" në Ora News, u shpreh se kryeministrat e Shqipërisë dhe Greqisë duhet të diskutojnë për incidente të tilla.

Vasili: Të takohen kryeministrat e dy shteteve dhe të bien dakord kush do të jenë të drejtat dhe cilat do të jenë privimet nëse incidente të tilla do të vazhdojnë, sepse nuk mund të vazhdohet me mos ndëshkueshmëri. Jemi mësuar duke jetuar në Shqipëri me mos ndëshkueshmërinë. Ngushëllime asaj familje. Xhaxhai i tij shkruan një kushërire, nuk arrita ta shpëtojë nga thonjtë e tyre. Po të shohim me vëmendje, familja ka dashur ta heqë nga lëta njerëz që vijnë dhe ulërijnë atje. 


/Ora News.tv/