FIFA i ka dërguar një letër presidentit të Shoqatës së Futbollit të Tailandës, duke i ofruar mbështetjen familjeve të 12 lojtarëve të rinj dhe trajnerit të tyre të bllokuar në një shpellë në veri të vendit.

Letra e nënshkruar nga presidenti i FIFA, Gianni Infantino tha gjithashtu se organizata do të donte të ftoj të rinjtë dhe trajnerin e tyre në finalen e Kupës së Botës në Rusi, nëse ata do të shpëtonin në kohë dhe do të ishin mjaft të shëndetshëm për të udhëtuar.

"Prania e skuadrës në finale do të jetë pa dyshim do të ishte një moment i mrekullueshëm i bashkimit dhe festimit", thuhet në letër.

Djemtë kanë kërkuar informacion nga polumbarët që kujdesen për ta në shpellë për atë që ka ndodhur rreth Kupës së Botës që kur ata morën të bllokuar më 23 qershor.

Një nga djemtë duket se mbante veshur një fanellë të Kolumbisë.

/Ora News.tv/