Reshjet e dëborës të cilat përfshinë veriun dhe juglindjen e Shqipërisë mëngjesin e sotëm kanë shkaktuar probleme në qarkullimin e mjeteve. 

Vështirësi ka pasur në rrugë Korçë-Dardhë ku për shkak të dëborës dhe prezencës së akullit lëvizja bëhet vetëm me zinxhirë. 

Siç shihet edhe në këto foto, edhe pse rruga është e hapur ka prezencë akulli.

Klikoni ketu per te pare FOTOGALERINE

/Ora News.tv/