Tema e diskutimit ishte vota për Jeruzalemin, por kryeministri Edi Rama e cilësoi këtë si një përpjekje të opozitës për të ikur nga realiteti i reformës në drejtësi të cilës i trëmben. 

Në kundërpërgjigje kryetari i opozitës Lulzim Basha theksoi se kjo reformë ka vdekur pas kapjes së saj nga kryeministri ndërsa u bëri thirrje qyteatrëve për protesta dhe për të marrë në dorë fatin e tyre

Kryeministri Edi Rama njihet për mimikat e tij dhe gjestikulacionin trupor gjatë kohës që mban fjalën në kuvend.  Këto janë fotot që LSA ka fokusuar në aparatin fotografik ndërsa Rama mbante fjalimin në foltore.

 Nderkohe  Monika Kryemadhi dhe Klajda Gjosha shkembyen shtrengime duarsh te perzemerta me kryetarin e PD-se Lulzim Basha dhe ish kryeministrin Sali Berisha.  Foto LSA
 


/Ora News.tv/