Gazetari Erl Murati i ftuar në "360 Gradë" në Ora News, e konsideroi një deklaratë për "Like" në Facebook atë të kryeministrit Edi Rama, duke theksuar se duhen marrë masa për të mos përsëritur ngjarjet e ndodhura si ajo në Bularat.

Murati: Për mua vepro gabim edhe kryeministri Rama që bëri atë deklaratë. Foli me një fjalor jo të përshtatshëm. Në fund të fundit, ai ishte i ndjerë. Nuk kanë ç'më duhen deklaratat populiste dhe patriotike që marrin like në Facebook që e quajti të fandaksur. Nuk ka nevojë Shqipëria për atë deklaratë. Çdo 4 vite bëhen incidente në Himarë. Janë të nxitura nga jashtë. Të tjerët të vënë atë çmim që t'i i vë vetes. Nëse ti i vë vetes çmimin e deles, do dalin ata ushtarët grekë që thonë do lidhim zorrët. 

 

/Ora News.tv/